طی هفته های گذشته مقاله های در مورد ت جدید وات ساپ ارائه دادیم که در ادامه به اعتراضات مردم از هر گوشه و کنار  می‌پردازیم، این اعتراضات نه‌تنها واتساپ را ناچار کرده که اجرای ت‌های جدید خود را به تعویق بیندازد، بلکه میلیون‌ها کاربر در مجبور  به مهاجرت به اپلیکیشن‌های سیگنال و تلگرام کرده است.  حالا در همین رابطه، وزیر ارتباطات هند با ارسال یک نامه به مدیرعامل واتساپ از او خواسته که ت موردنظر را به طور کامل کنار بگذارد.

 

طبق این قوانین جدید، بخشی از اطلاعات کاربران با فیسبوک به اشتراک گذاشته می‌شود. در ابتدا کاربران برای استفاده از واتساپ تا ۸ فوریه وقت داشتند با این قوانین موافقت کنند که حالا این مهلت تا حداقل ۳ ماه دیگر تمدید شده است. در نامه‌ی ویزر ارتباطات هند در رابطه با کنار گذاشتن این ت برای کاربران هندی، به چندین نکته هم اشاره شده است.

 

به‌عنوان مثال در بخشی از این نامه به تفاوت رفتار واتساپ با اتحادیه اروپا نسبت به دیگر مناطق جهان اشاره شده است؛ برای یادآوری باید بگوییم که طبق اعلامیه  واتساپ، این ت جدید در اتحادیه اروپا اجرا نخواهد شد. دولت هند خواستار شفاف‌سازی اطلاعات جمع‌آوری شده از کاربران شده و همچنین به نگرانی‌های مربوط به خطرات و آسیب‌پذیری‌های امنیتی هم اشاره شده است و خواستار این شده که کمی بیشتر در رابطه با اقدامات خود فکر کنند.

 

در هند بیش از ۴۰۰ میلیون نفر از واتساپ‌ استفاده می‌کنند و به همین خاطر بزرگ‌ترین بازار برای این اپلیکیشن محسوب می‌شود. همچنین باید به سرمایه‌گذاری ۵.۷ میلیارد دلاری فیسبوک بر روی بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی هند هم اشاره کنیم و این یعنی مخالفت با خواسته‌ی دولت هند می‌تواند پیامدهای جدی برای فیسبوک به همراه داشته باشد. باید ببینیم واتساپ چه واکنشی به این خواسته‌ی دولت هند نشان می‌دهد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


دیر و دور Amin اخبار کارشناسی ارشد سبز آبی کبود من گل پونه اخبار سینما و تلوزیون و معرفی فیلم ها و سریال ها وبلاگ گنجینه شعر و ادبیات ماینر و ارز دیجیتال خرید از سایت فری پیک